Με την ΠΕΕΚΠΕ Ναύπακτος-Τριχωνίδα-Αρχαίο Θέρμο

«Ναύπακτος- Τριχωνίδα-Αρχαίο Θέρμο»

Σάββατο 7 Οκτωβρίου 2017

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Η ΠΕΕΚΠΕ ΗΠΕΙΡΟΥ, διοργανώνει απόδραση σε λιμναίους και παραθαλάσσιους προορισμούς καθώς και σε αρχαιολογικούς τόπους της Αιτωλοακαρνανίας. Η εκδρομή μας θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 7 Οκτωβρίου 2017.

Το σημείο συνάντησης για όσους συναδέλφους επιθυμούν να συμμετάσχουν θα είναι μπροστά στο σχολείο της Ακαδημίας, στα Ιωάννινα.

Πρόγραμμα  εκδρομής

7:50 π.μ. Συνάντηση και αναχώρηση μπροστά στο σχολείο της Ακαδημίας στα Ιωάννινα.

10:00 π.μ. Λίμνη Τριχωνίδα, οικισμός Δογρή, καφές και ξενάγηση στη μεγαλύτερη λίμνη της Ελλάδας.

Στη συνέχεια επίσκεψη στο νέο Μουσείο  και στον αρχαιολογικό χώρο του Θέρμου.

14:45  Ναύπακτος: Ελεύθερος χρόνος για φαγητό και βόλτα ή καφέ στο γραφικό λιμάνι της Ναυπάκτου.

Το απόγευμα επίσκεψη και ξενάγηση στο Κάστρο της Ναυπάκτου.

20:00 Αναχώρηση για Ιωάννινα

Τιμή συμμετοχής:10€/άτομο. Η τιμή καλύπτει τη μετακίνηση με το λεωφορείο. Φαγητό και καφές βαρύνει τον κάθε συμμετέχοντα.

Δηλώσεις συμμετοχής  στα ακόλουθα τηλέφωνα έως και την Πέμπτη  5 Οκτωβρίου  2017:

Κα Νάστου: 6972729570 (μετά τις 2μ.μ.), Κα Παπακίτσου (μετά τις 2μ.μ.) 6976751240.

Θα  τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Για την είσοδο στα μουσεία και τους αρχαιολογικούς χώρους παρακαλούμε να έχετε μαζί σας την κάρτα ελεύθερης εισόδου των εκπαιδευτικών.

Για την ΠΕΕΚΠΕ ΗΠΕΙΡΟΥ

ΝΑΣΤΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ                               ΠΑΠΑΚΙΤΣΟΥ ΣΟΦΙΑ