Σεμινάριο του ΚΠΕ Φιλιατών στις 29 Νοε 2013

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 03 Οκτωβρίου 2013

Kpe Fil SΤο ΚΠΕ Φιλιατών στο πλαίσιο της Πράξης «Δράσεις Δια Βίου Μάθησης για το Περιβάλλον και την Αειφορία»Α.Π.7/ Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση», με τη συγχρηματοδότηση της Ευρωπαϊκής Ένωσης (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) και εθνικών πόρων και στα πλαίσια της λειτουργίας του Εθνικού Θεματικού Δικτύου «Υδροκίνηση» που συντονίζει, θα υλοποιήσει βιωματικό σεμινάριο από την Παρασκευή 29 Νοεμβρίου 2013 και ώρα 17:00 μέχρι και την Κυριακή 01 Δεκεμβρίου 2013 και ώρα 15:00.
Το σεμινάριο θα έχει τίτλο «Υδροκίνηση» και θα απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς Π/θμιας και Δ/θμιας από τις Διευθύνσεις Εκπαίδευσης όλης της Ελλάδας.

Ο αριθμός των συμμετεχόντων εκπαιδευτικών ορίζεται στους 50, με προτεραιότητα στις σχολικές μονάδες που ανήκουν ήδη στο Δίκτυο και κατόπιν στους εκπαιδευτικούς που υλοποιούν πρόγραμμα με συνάφεια σχετική με το Θεματικό Δίκτυο «Υδροκίνηση». Αντίστοιχα θα λογίζεται προτεραιότητα στους συμμετέχοντες από τα ΚΠΕ με προτεραιότητα στα συνεργαζόμενα ΚΠΕ του Δικτύου (ένα άτομο από κάθε ΚΠΕ ).
Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν την αίτηση συμμετοχής τους στους Υπεύθυνους Σχολικών Δραστηριοτήτων ή Π.Ε. του νομού τους μέχρι τη Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2013. Οι Υπεύθυνοι παρακαλούνται να αποστείλουν στο ΚΠΕ Φιλιατών μέχρι την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2013 κατάσταση με τα ονόματα όλων των εκπαιδευτικών, υπογεγραμμένη από το Διευθυντή Εκπαίδευσης της βαθμίδας όπου ανήκουν.
Παρακαλούνται επίσης οι Υπεύθυνοι Σχολικών Δραστηριοτήτων ή Π.Ε., μαζί με την κατάσταση να αποστείλουν και τις αιτήσεις των εκπαιδευτικών με Fax ή email.
Τα μέλη των ΚΠΕ παρακαλούνται να συμπληρώσουν και να αποστείλουν στο ΚΠΕ Φιλιατών.
Για τους συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς το ΚΠΕ Φιλιατών θα καλύψει από το Τεχνικό του Δελτίο τα εξής :
- τη διαμονή
- τη διατροφή
- και την μετακίνηση στα πεδία με το λεωφορείο
Τα έξοδα μετακίνησης των εκπαιδευτικών θα επιβαρύνουν τους ίδιους τους εκπαιδευτικούς.
Για τους συμμετέχοντες από τα ΚΠΕ, η διατροφή, διαμονή και η μετακίνησή τους θα καλυφθούν από τα τεχνικά δελτία των οικείων ΚΠΕ.
Σε όσους παρακολουθήσουν το σεμινάριο θα δοθεί βεβαίωση συμμετοχής.
Παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΦΙΛΙΑΤΩΝ
46 300 Δ.Δ. ΒΡΥΣΕΛΑΣ Φιλιάτες ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ
Τηλ: 26640 22000
FAX: 26640 22000
e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
web: www.kpe-filiaton.gr

Νικολάου Μάρκος