Τριήμερο Σεμινάριο του ΚΠΕ Κόνιτσας-Πραμάντων

Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 11 Μαΐου 2015

Η αίτηση εδώ: word 32

logokpe KonitsasΤο Κ.Π.Ε. Κόνιτσας-Πραμάντων διοργανώνει τριήμερο Επιμορφωτικό Σεμινάριο για την επαγγελματική ομάδα των Εκπαιδευτικών των σχολείων των Νομών εμβέλειας του Κ.Π.Ε. Κόνιτσας-Πραμάντων με τίτλο: «Τοπίο και Περιβαλλοντική Εκπαίδευση ».

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στις 19, 20 και 21 Ιουνίου 2015 στις εγκαταστάσεις του Κ.Π.Ε. ΚΟΝΙΤΣΑΣ –ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ, στην Κόνιτσα. Το πρόγραμμα θα ξεκινήσει στις 16:00 το απόγευμα της Παρασκευής και θα λήξει στις 14:00 το μεσημέρι της Κυριακής και απευθύνεται σε 55 εκπαιδευτικούς των Νομών εμβέλειας του Κ.Π.Ε.
Το πρόγραμμα περιλαμβάνει θεωρητικές εισηγήσεις, εργαστήρια και ορειβατικές εξορμήσεις ( Μέτριου βαθμού δυσκολίες : η μία 4 ώρες και η δεύτερη 2ώρες ).

Στόχοι του Σεμιναρίου είναι: α) η επιμόρφωση των Εκπαιδευτικών και β) Η γνωριμία με τα τοπία την Περιοχής του Γεωπάρκου της Κόνιτσας με ορειβατικές εξορμήσεις .
Το Σεμινάριο απευθύνεται :

Στους Νομούς εμβέλειας του Κ.Π.Ε.:

• Τέσσερις (6) από Α/θμια: ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ .

• Δύο (2) από Α/θμια : ΑΡΤΑΣ, ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ , ΠΡΕΒΕΖΑΣ ,ΓΡΕΒΕΝΩΝ, ΚΟΖΑΝΗΣ , ΚΕΡΚΥΡΑΣ , ΛΕΥΚΑΔΟΣ , ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ,

• Τέσσερις (6) από Β/θμια :ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ .

• Δύο (2) από Β/θμια : ΑΡΤΑΣ , ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ, , ΠΡΕΒΕΖΑΣ , ΤΡΙΚΑΛΩΝ ,ΚΕΡΚΥΡΑΣ, ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ , ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ , ΦΩΚΙΔΑΣ , ΑΧΑΪΑΣ ,ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ, ΓΡΕΒΕΝΩΝ ,ΛΕΥΚΑΔΟΣ ,

Εφόσον υπάρχουν κενές θέσεις από τις παραπάνω κατηγορίες θα συμπληρωθούν από εκπαιδευτικούς αναπληρωματικούς του Ν. Ιωαννίνων.
Προτεραιότητα θα δοθεί σε εκπαιδευτικούς που έχουν υλοποιήσει προγράμματα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης την σχολική χρονιά 2014-15 .
Οι αιτήσεις των εκπαιδευτικών θα κατατεθούν στους αντίστοιχους Υπεύθυνους Σχολικών Δραστηριοτήτων των Δ/νσεων που ανήκουν οι εκπαιδευτικοί μέχρι 18 Μαΐου 2015. Οι Υπεύθυνοι παρακαλούνται να τις αποστείλουν στο ΚΠΕ Κόνιτσας-Πραμάντων μέχρι 20 Μαΐου 2015 με Φαξ στο 2651023903 ή με email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Το Κ.Π.Ε Κόνιτσας—Πραμάντων θα καλύψει από το τεχνικό του δελτίο:
• Την μετακίνηση, διαμονή και διατροφή των εισηγητών όπου πληρούν τις προϋποθέσεις .
• Την διαμονή , ένα δείπνο, ένα γεύμα και δύο πρωινά των εκπαιδευτικών των σχολείων των Νομών εμβέλειας .
• Η μετακίνηση των εκπαιδευτικών θα γίνει με δική τους δαπάνη, ενώ η μετακίνηση των εκπαιδευτικών των ΚΠΕ θα καλυφθεί από το τεχνικό τους δελτίο.
Τα ονόματα των συμμετεχόντων εκπαιδευτικών όπως και το πρόγραμμα του σεμιναρίου θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Κ.Π.Ε.

Το ΚΠΕ Κόνιτσας—Πραμάντων στο πλαίσιο του Έργου «ΔΡΑΣΕΙΣ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΕΙΦΟΡΙΑ» που υλοποιείται μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο–Ε.Κ.Τ.) και από εθνικούς πόρους.

Ο Υπεύθυνος του Κ.Π.Ε. ΚΟΝΙΤΣΑΣ—ΠΡΑΜΑΝΤΩΝ

Καραμπίνας Φίλιππος

Tuesday the 23rd. Custom text here. Joomla 3.0 Template.